Konferencja e-commerce Wrocław | Doradztwo Ecommerce

Konferencja e-commerce Wrocław

piątek, 23.11.2018

18 listopada 2018 roku we Wrocławiu odbyła się konferencja e-commerce w której braliśmy czynny udział! Słuchało nas wspaniałe grono ludzi ściśle związanych z branżą e-commerce. Dziękujemy za Wasze wsparcie!

Co było tematem naszej prelekcji?

Nasz prezes Marek Szekely przedstawił uczestnikom konferencji prelekcję, która szczegółowo i bez ściemy odpowiedziała na pytanie: Co powinien zrobić sklep, aby sprawnie zmienić system? Mówiliśmy o kolejnych etapach zmiany systemu strony jakim są: przygotowanie/audyt, proces migracji oraz dzień uruchomienia nowej strony.

Zacznijmy od podstaw…audyt. Zastanawiałeś się nad tym nie raz, prawda? Czym jest ten tajemniczy audyt i co on wnosi? Już odpowiadamy! Aby wszystko grało i sklep przynosił zysk – musi dobrze działać! To podstawa! Tu właśnie wkraczamy z audytem i przygotowaniem zakresu działań mających za zadanie poprawić funkcjonowanie sklepu internetowego. Audyt to nic innego jak sprawdzenie mocnych i słabych stron sklepu www i przedstawienie planu działania, który to wszystko wyprostuje! Kolejnym etapem jest żmudny proces migracji danych. Przenosimy dane, adresy, listy Klientów z wcześniejszych stron i …ulepszamy! Migracja danych rewitalizuje działanie sklepu i uspójnia go. Końcowym działaniem jest dzień uruchomienia strony. Jakże istotna kwestia! To tu sprawdzamy działanie wszystkich przeniesionych elementów, testujemy testujemy testujemy i puszczamy stronę w ruch! Na konferencji pokazaliśmy jak powinien wyglądać przykładowy plan działania zespołu, przeprowadzenie testów, praca nad treściami i ich synchronizacja w dniu startu nowej strony sklepu. Dobry plan to podstawa!

Podsumowanie

Organizacja działań, mających na celu zmianę systemu sklepu nie jest łatwym tematem prelekcji. Ale my nie idziemy na łatwiznę! Stawiamy czoła trudnym przedsięwzięciom i próbujemy wyjaśniać zawiłości e-commerce. To jeden z naszych ulubionych celów!

Dziękujemy za Waszą uwagę i ciekawe pytania! Było świetnie! Mamy nadzieję, że niedługo znowu spotkamy się na konferencji! Do zobaczenia!

ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Wszystko co się zaczyna, musi się kiedyś skończyć…

02.02.2022

Wszystko co się zaczyna musi się kiedyś skończyć, ale to nie oznacza, że znikamy na dobre! Zaczynamy po prostu nową przygodę, na horyzoncie pojawił się nowy projekt, który jest szansą na wprowadzenie innowacyjnego rozwiązania dla naszych klientów. Zmieniamy się, mamy nadzieję, że na lepsze. Przemianę przechodzi nie tylko nasza strona, ale i też schemat naszego […]

Czytaj więcej

Technologia PWA – czyli czym dokładnie jest Progressive Web Application.

16.06.2021

Historia PWA sięga roku 2000, ale to dzięki Google technologia ta zyskała dużą popularność w bardzo krótkim czasie, tworząc zupełnie nowy obraz aplikacji mobilnych. Progressive Web Application to miejsce, w którym firmy odnajdą sporo niebagatelnych rozwiązań – technologia PWA wynosi standardowe strony internetowe na wyższy poziom. Podejście teoretyczne – czym są Progressive Web App? Co […]

Czytaj więcej

Platforma AtomStore – dlaczego warto ją wybrać?

20.05.2021

Aby Twój sklep internetowy, mógł być chętnie odwiedzaną, wygodną i intuicyjną platformą sprzedażową, wymaga solidnej podstawy – systemu sklepowego jakim jest AtomStore! Czym jest AtomStore? AtomStore to wysokiej jakości system e-Commerce, służący do kompleksowej obsługi sklepów internetowych. Platforma ta oferuje szeroko rozbudowane funkcjonalności, które do niedawna dostępne były jedynie u takich gigantów sprzedaży jak np. […]

Czytaj więcej