Kiedy warto odświeżyć logo firmy? | Doradztwo Ecommerce

Kiedy warto odświeżyć logo firmy?

środa, 28.04.2021
Logo to najważniejszy symbol oraz wizytówka marki. To dzięki niemu wyróżniamy się na tle konkurencji i innych firm, oraz w szybki sposób zapadamy w pamięć potencjalnym klientom.

Dobrze zaprojektowane logo, stanowiące główny element identyfikacji wizualnej, umożliwia potencjalnemu odbiorcy na szybsze zaprzyjaźnienie się z naszą marką, wzbudza zaufanie oraz zainteresowanie, które prowadzi do sprzedaży produktów, a także w niektórych przypadkach, stanowi element, którym warto się pochwalić. Za przykład, doskonale może posłużyć tu logo Starbucks czy Converse, które obecnie już na stałe weszło do mody oraz trendów i pojawia się na milionach zdjęć użytkowników Instagrama.

Kiedy, warto pomyśleć o zmianie wyglądu logo?

Wiemy, że decyzja o zmianie logo nie należy do najłatwiejszych. Zazwyczaj, przyzwyczajeni do starego wzoru logo, boimy się, że nie stanie się ono rozpoznawalne lub klienci uznają je po prostu za brzydkie, a my jedynie stracimy pewną sumę pieniędzy. Takie myślenie, na pewno nie polepszy stanu naszej firmy i nie pozwoli nam podążać z duchem coraz to nowszych możliwości, zarówno graficznych jak i projektowych. Czy tego chcemy czy nie, z biegiem czasu, pojawią się sytuacje i momenty, kiedy zmiana wyglądu logo jest już zwyczajnie konieczna. Przejrzyj zaprezentowane poniżej punkty i sprawdź, kiedy warto postawić na coś nowego!

Logo warto zmienić gdy:

  • zostało ono wykonane na początku działalności firmy i nie spełnia już panujących obecnie, nowoczesnych standardów identyfikacji wizualnej,
  • planujesz zmianę nazwy firmy lub produktów,
  • logo wypada źle na tle innych firm konkurencyjnych,
  • poszerzasz asortyment lub usługi i rozwijasz swoją firmę,
  • zauważasz, że Twoja firma się nie rozwija,
  • obecne logo nie zostało wykonane w sposób profesjonalny,
  • chciałbyś poszerzyć i dotrzeć do większego grona odbiorców,
  • planujesz wyjść ze swoimi produktami na rynek zagraniczny i potrzebujesz dostosowanego do tamtych standardów logotypu.

Zmiana logo jest na pewno wielką szansą i nie należy się jej obawiać. Pamiętajmy, marka to nie tylko sam produkt, a rebranding nie wiąże się wyłącznie ze zmianą logo. Na brand składa się cała masa cech, które kategoryzują i wartościują markę. Zmiana wizerunku firmy i szeroko pojęty rebranding, pozwala nam zakomunikować odbiorcy o zmianach i udoskonaleniach, które zachodzą w obrębie danej marki i pokazują jej dynamiczny rozwój.

Potrzebujesz wskazówki jak dobrze dostosować logo do wizji i misji Twojego sklepu internetowego? Skontaktuj się z nami i opowiedz o swoich wątpliwościach! Zapraszamy!

ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Wszystko co się zaczyna, musi się kiedyś skończyć…

02.02.2022

Wszystko co się zaczyna musi się kiedyś skończyć, ale to nie oznacza, że znikamy na dobre! Zaczynamy po prostu nową przygodę, na horyzoncie pojawił się nowy projekt, który jest szansą na wprowadzenie innowacyjnego rozwiązania dla naszych klientów. Zmieniamy się, mamy nadzieję, że na lepsze. Przemianę przechodzi nie tylko nasza strona, ale i też schemat naszego […]

Czytaj więcej

Technologia PWA – czyli czym dokładnie jest Progressive Web Application.

16.06.2021

Historia PWA sięga roku 2000, ale to dzięki Google technologia ta zyskała dużą popularność w bardzo krótkim czasie, tworząc zupełnie nowy obraz aplikacji mobilnych. Progressive Web Application to miejsce, w którym firmy odnajdą sporo niebagatelnych rozwiązań – technologia PWA wynosi standardowe strony internetowe na wyższy poziom. Podejście teoretyczne – czym są Progressive Web App? Co […]

Czytaj więcej

Platforma AtomStore – dlaczego warto ją wybrać?

20.05.2021

Aby Twój sklep internetowy, mógł być chętnie odwiedzaną, wygodną i intuicyjną platformą sprzedażową, wymaga solidnej podstawy – systemu sklepowego jakim jest AtomStore! Czym jest AtomStore? AtomStore to wysokiej jakości system e-Commerce, służący do kompleksowej obsługi sklepów internetowych. Platforma ta oferuje szeroko rozbudowane funkcjonalności, które do niedawna dostępne były jedynie u takich gigantów sprzedaży jak np. […]

Czytaj więcej