Czym są brandowe słowa kluczowe? | Doradztwo Ecommerce

Czym są brandowe słowa kluczowe?

czwartek, 10.09.2020

Słowa kluczowe, nazywane są inaczej frazami kluczowymi. Odgrywają one ogromną rolę w pozycjonowaniu sklepu, gdyż wykorzystywane są przez naszych potencjalnych klientów, podczas wyszukiwania konkretnych informacji w wyszukiwarkach internetowych. Dlatego też frazy kluczowe powinny jak najwierniej określać to, co możemy znaleźć na danej stronie www. Istnieje wiele rodzajów słów kluczowych. Są to między innymi:

 • brandowe słowa kluczowe
 • ogólne słowa kluczowe
 • szczegółowe słowa kluczowe
 • lokalne słowa kluczowa
 • słowa kluczowe typu long tail, czyli tzw. ”długi ogon”

Wiele można powiedzieć na temat każdego przedstawionego wyżej rodzaju fraz kluczowych, dziś jednak skupimy się na pierwszym z nich.

Czym są brandowe słowa kluczowe?

Brandowe słowa kluczowe – są to te wyrażenia, które zawierają w sobie nazwę danej firmy, marki czy produktu lub bezpośrednio się do niej odnoszą. Bardzo często zdarza się tak, że użytkownicy nie pamiętają pełnego adresu sklepu, dlatego wpisują w wyszukiwarkę tylko część jego nazwy. Przykładowo: Loreal, kosmetyki Loreal, sklep Loreal itp… Dzięki brandowym frazom kluczowym, takie osoby w bardzo łatwy, a przede wszystkim szybki sposób, mogą odnaleźć konkretną stronę.

Co zyskasz dzięki uzupełnieniu strony o brandowe słowa kluczowe?

W procesie pozycjonowania sklepu internetowego, brandowe słowa kluczowe odgrywają bardzo ważną rolę. Prowadząc własny sklep, nie zapominaj więc o uzupełnieniu jego zawartości o frazy zawierającę nazwę Twojej firmy. W ten sposób ułatwisz potencjalnym klientom szybkie znalezienie swojego sklepu, a to na pewno pozytywnie wpłynie na ruch na stronie. Co zyskasz dzięki takim działaniom?

 1. Zdobędziesz wyższą pozycję w wyszukiwarce
 2. Dotrzesz do większego grona odbiorców
 3. Zwiększysz rozpoznawalność marki
 4. Zdobędziesz zaufanie klientów
 5. Zwiększysz ruch na stronie
 6. Odnotujesz wzrost zysków sklepu

Wiesz już, że odpowiedni dobór fraz kluczowych, może być podstawą do Twojego sukcesu! Jeśli jednak, nie jesteś pewien od czego zacząć, a analiza słów kluczowych nadal wydaje Ci się dość skomplikowana, sięgnij po naszą pomoc i oddaj się w ręce najlepszych specjalistów.

ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Wszystko co się zaczyna, musi się kiedyś skończyć…

02.02.2022

Wszystko co się zaczyna musi się kiedyś skończyć, ale to nie oznacza, że znikamy na dobre! Zaczynamy po prostu nową przygodę, na horyzoncie pojawił się nowy projekt, który jest szansą na wprowadzenie innowacyjnego rozwiązania dla naszych klientów. Zmieniamy się, mamy nadzieję, że na lepsze. Przemianę przechodzi nie tylko nasza strona, ale i też schemat naszego […]

Czytaj więcej

Technologia PWA – czyli czym dokładnie jest Progressive Web Application.

16.06.2021

Historia PWA sięga roku 2000, ale to dzięki Google technologia ta zyskała dużą popularność w bardzo krótkim czasie, tworząc zupełnie nowy obraz aplikacji mobilnych. Progressive Web Application to miejsce, w którym firmy odnajdą sporo niebagatelnych rozwiązań – technologia PWA wynosi standardowe strony internetowe na wyższy poziom. Podejście teoretyczne – czym są Progressive Web App? Co […]

Czytaj więcej

Platforma AtomStore – dlaczego warto ją wybrać?

20.05.2021

Aby Twój sklep internetowy, mógł być chętnie odwiedzaną, wygodną i intuicyjną platformą sprzedażową, wymaga solidnej podstawy – systemu sklepowego jakim jest AtomStore! Czym jest AtomStore? AtomStore to wysokiej jakości system e-Commerce, służący do kompleksowej obsługi sklepów internetowych. Platforma ta oferuje szeroko rozbudowane funkcjonalności, które do niedawna dostępne były jedynie u takich gigantów sprzedaży jak np. […]

Czytaj więcej